Fikfak – Juvančič
mentorja: izr. prof. dr. Alenka Fikfak, doc. dr. Matevž Juvančič
asistenta: asist. Janez P. Grom, asist. Kristijan Lavtižar
Urbanistično projektiranje 1
Enosemestrski predmet Urbanistično projektiranje 1 predstavlja zgoščeni uvod v kasnejše, tako imenovano seminarsko delo v višjih letnikih. Na eni strani ga zaznamuje številčnost in kompleksnost vsebin, ki jih morajo študenti integrirati in ponotranjiti v zelo kratkem času, na drugi strani pa tudi specifični način dela, s katerim se srečujejo prvič. Zato je predmet strukturiran, sistematičen, dinamičen, skozi individualna dela in korekture pa (p)ostaja kreativen in vsakemu študentu lasten način odgovarjanja na primeru konkretne prostorske potrebe ali problema. Predvsem pri slednjem moramo na izdelke vendarle gledati še z veliko mero prizanesljivosti in tolerance, saj se je vsak izmed udeležencev skozi ta proces in tovrsten način dela podajal prvič.
Po uvodnih predstavitvah namena in ciljev seminarskega dela konkretnega področja obravnave predmestja Sibirija v Ljubljani, je sledila izdelava 4 krajših nalog, s čimer so se študentje dodobra spoznali s ključnimi pojmi in elementi, ki jih bodo spremljali pri kasnejšem delu: 1. stavbna tipologija, 2. urbanistični kazalci, 3. ulice ter 4. odprti javni prostori in trgi.
Ker je šlo za kontinuiran pedagoški proces so korekture, debate in kritike, ki so spremljale vsako izmed teh vaj, predstavljale vrednejši doprinos k učenju kot posamezni rezultati ali izdelki. Skozi vaje se je izoblikoval nabor elementov, po katerih so v svojih predlogih lahko posegali študenti. Kljub temu, da je bil nabor končen in omejen, so lahko, če so želeli, elemente variirali in prilagodili svojim željam in prostorski viziji. Po drugi strani pa jim je omejen nabor nudil oporo pri sicer zelo širokem spektru možnosti, ki pa je lahko za začetnika tudi precej zastrašujoč in dosega nasprotni učinek od želenega.
V nadaljevanju je vsak izmed študentov pripravil svoj predlog in svojo vizijo izbrane lokacije območja Sibirija, izpostavil svoja izhodišča, odločitve in stopnjo ohranjanja obstoječega ter nato v več iteracijah korektur in odziva nanje, prišel do končnega predloga.
Na končne izdelke je potrebno gledati kot na proces v teku, odločitev za lastno pot, vztrajanje na njej, zasledovanje zastavljenih ciljev, iskanje boljših rešitev skozi diskusijo in korekture, iskanje kompromisov in spogledovanje s konkretnim kontekstom periferije mesta Ljubljana.
Urbanistično projektiranje 2
Odločitvi za obdelavo prostorov in območij v prestolnici je botrovalo več dejavnikov. Eden pomembnejših je zagotovo načelo, da naj bodo prostori študentom dosegljivi peš ali s kolesi iz kraja študija, saj jih le na ta način lahko večkrat obiščejo, dodobra spoznajo iz vseh plati in v njih tudi preživijo nekaj časa. Drugi dejavniki pa obsegajo dobro pokritost in razčlembo območij s konkretnimi, razdelanimi in aktualnimi prostorskimi akti, podlogami in, kot se je izkazalo v času spletnega sodelovanja med pandemijo, tudi dobro virtualno pokritostjo, ki je študente, kljub nezmožnosti ponovnih obiskov lokacije, spomnila na doživetja in podrobnosti jesenskih obiskov v živo. Po hibridnem študijskem uvodu jeseni, je seminar že zelo zgodaj prešel v obliko dela na daljavo, kjer smo se posluževali različnih oblik komunikacij (Zoom), platform (Miro) in pripomočkov za, kolikor je bilo le mogoče, neokrnjene konzultacije, ki pa po ugotovitvah vseh udeleženih, še vedno ne zmorejo docela nadomestiti dela in vzdušja v risalnicah. Ob ugodnejših razmerah proti koncu semestra se je del študentov v risalnice lahko vrnil v omejenem obsegu, mnogo pa jih je bilo zaradi različnih okoliščin primorano nadaljevati na daljavo.
območje Dolnice / Kamna gorica
Območje zaznamuje prehod relativno strnjene mestne pozidave v ruralno zeleni prostor obmestnih naselij in zaselkov. Študenti so se tako srečali z izzivom prilagajanja soseske vaški strukturi na severu in mešane eno- in več- stanovanjske gradnje Podutika na jugu. Upoštevali smo določila podrobnih prostorskih načrtov za to področje, ki uvajajo novo prometno povezavo, določajo zgornje ravni izrabe in zazidljivosti, etažnost objektov ter opredeljujejo območja, kjer pozidava ni možna. Trije predlogi namenoma ponudijo tri različne zasnove, ki zasledujejo vsak svoj koncept znotraj določil prostorskih aktov. Skupna nota je gosteje pozidani osrednji obcestni del s prepletom različnih dejavnosti v pritličjih objektov, medtem ko se predlogi za vzhodni grič in zahodno uravnavo med seboj precej razlikujejo. Vsi predlogi prepletajo ponekod ločen sistem peš in prometnih povezav z odprtimi javnimi in poljavnimi prostori, kjer lahko prebivalec hitro in peš dostopa do osnovne oskrbe ter prostočasnih aktivnosti, pa tudi obiskovalec izkusi različne poglede in poti, četudi se znajde znotraj področja eno- in dvo- družinskih hiš. V paleti različnih idej in predlogov bi gotovo lahko našli navdih za oblikovanje dokončne vizije o tem občutljivem področju.
območje Stožice / Mala vas
Na obsežnih terasah, ki se od Dunajske ceste spuščajo proti reki Savi, je predvidena nova širitev mesta Ljubljane v obliki zelene soseske. Dve med seboj si različni rešitvi gresta vsaka po svoji poti in zasledujeta svoj koncept razvoja soseske na širokih in zelenih travnikih med in okoli obstoječih posameznih stanovanjskih in kmetijskih objektov. Ena se odloča za strnjeno in gosto zazidavo manjših stanovanjskih objektov, z obilo zasebnih zelenih površin, poljavnimi zelenimi medprostori, z idejo bivanja v hišah, obdanih z zelenjem. Druga dosega visoko stopnjo izrabe z zgoščevanjem bivanja v večstanovanjskih stavbah, ki hkrati dopuščajo obilo odprtih javnih in poljavnih površin. Oba predloga na jugovzhodnem predelu območja sledita predvideni rabi in uvajata center starejših občanov s centralno enoto, večjimi enotami z oskrbovanimi stanovanji in oskrbovanimi stanovanji v verižnih hišah. Iskali smo tudi pretočnost v smeri od strnjene pozidave k zelenemu sistemu ob Savi, načine ustvarjanja skupnosti, raznovrstnega bivanja in sledili določilom aktualnih prostorskih aktov za obdelovana področja.
območje Roške ceste
V času študijskega leta razpisan natečaj Urbanizem Roška, je ponudil odlično izhodišče in konkretno osnovo za iskanje študentske vizije razvoja tega prostora. Čeprav je naloga okvirno sledila natečajnim zahtevam, je vendarle delovala le kot učni primer in nikoli ni bila zamišljena kot sodelovanje na razpisanem natečaju. Le eni viziji je uspelo priti do konca in zato v tem segmentu ni enake pestrosti in različnih konceptnih preskusov kot pri ostalih območjih. Zasnova je podrobno opisana v projektu. Na območju nekdanje vojašnice uvaja šolsko in študijsko središče z dvema kreativnima institucijama, ki bosta zaznamovala tako bližnjo kot daljno okolico območja in dopolnili kulturno središče, ki se formira okoli nove Tovarne kulture v nekdanji Cukrarni. Program dopolnjujejo še spremljevalni programi nastanitev študentov in dijakov, športno rekreacijski del, na drugi strani Gruberjevega prekopa pa preskusijo področje ujeto med železnico in reko osmisliti z manjšo večstanovanjsko sosesko.
Dela študentov
1. letnik
2. letnik
- Ažman
- GLASBENA ŠOLA
- GLASBENI COWORKING
- HIŠA FILOZOFA
- HIŠA FOTOGRAFA
- HIŠA KIPARJA
- HIŠA MATEMATIKA
- HIŠA METEOROLOGA
- HIŠA PIANISTA
- HIŠA PISATELJA
- HIŠA PISATELJA
- HIŠA UČITELJA JOGE
- HOMELIFE DIARIES
- INFEKCIJSKA KLINIKA
- KNJIŽNICA
- NOGOMETNA TRIBUNA
- OLIMPIJSKI BAZEN
- OSNOVNA ŠOLA V ČASU EPIDEMIJE
- STANOVANJA ZA DRUŽINE Z GIBALNO OVIRANIMI ČLANI
- STANOVANJA ZA MLADE
- STANOVANJA ZA MLADE DRUŽINE
- STANOVANJA ZA MLADE NAJEMNIKE
- STANOVANJA ZA VELIKE DRUŽINE
- STANOVANJE ZA ENO OSEBO
- STANOVANJSKA STAVBA ZA LASTNIKE PSOV
- STANOVANJSKA STAVBA ZA STAREJŠE
- VRTEC
- ZDRAVSTVENI DOM
- Blenkuš
- AJDOVSKE PALE – SPLET ŠPORTA IN NARAVE
- C2 – CENTER CENTER
- HIŠA AMACA
- HIŠA GORINDOL
- HIŠA KALDERA
- HIŠA MAJIWARU
- HIŠA OBZORJE
- HIŠA OPENSESAMY
- HIŠA PLANAR
- HIŠA VISEČE TERASE
- KATALIZATOR KONOTACIJE
- LIPA – SOCIALNI OBRAT NOVE DOBE
- MESTNI MODIFIKATOR MOŽNOSTI
- METAMORFOZA ŠTURJE
- POČITEK MED RUŠEVINAMI
- PRODUKCIJSKI INKUBATOR
- PRODUKCIJSKI TIR
- PROGRAMSKI PETKOTNIK
- SOSESKA VIZIJA RIBNIK
- SPAC – STANOVANJSKO POSLOVNI IN AVTOMOBILSKI CENTER
- SRED(i)ŠČE
- STANOVANJSKO SOCIALNI KOMPLEKS
- TRI – KRIŽ
- URBANI AGREGAT
- VARIABLA ZX
- VELEBLAGOVNICA NADALJNE UPORABE
- VETER SPREMEMB
- VRATA INTEGRACIJE
- VRATA REGENERACIJE
- VSTOPNA TOČKA
- Zelene terase
- Čeferin
- 100 let pripomočkov
- Čeferin_Arhitektura je mrtva. Naj živi arhitektura
- Čeferin_Avtor kot proizvajalec
- Čeferin_BERGLE
- Čeferin_DIALOGI
- Čeferin_Eksperiment srednjeveškega modernizma
- Čeferin_Emancipirani uporabnik
- Čeferin_Hannes Meyer
- Čeferin_Obnova kritike ideologije arhitekture skozi kritiko njene usode
- Čeferin_Seagram Building ali kako voziti kolo
- Čeferin_Simulator revolucije v Bayreuthu
- Čeferin_TPA
- Čeferin_Trg Léon Aucoc
- Čeferin_Vienna Rossa
- Čeferin – 2
- Čerpes
- »I« + »L«
- Garaža na Gregorčičevi ulici
- I. letnik
- I. letnik | magistrski študij
- II. letnik
- III. letnik
- Klimatski park
- Labirint miru
- Otok športa
- Park Majde Vrhovnik
- PoLJska zebra
- Polno – prazno
- Povezano polje
- Prijetno s koristnim
- Projekt Gregorčičeva ulica
- Razdrobljeni kare
- Trg Emona
- Uokvirjanje prostora
- Urbana pahljača
- Urbana šahovnica
- Zarobljeno dvorišče
- Zelena terasna soseska
- Zeleni pasovi
- Dešman
- “In Between”
- “Mesto-želje”
- Analize
- Bauhaus Campus 2021
- Hiša 3xV
- Hiša med občinskimi zidovi
- Hrib sobivanja
- Klop za skupnost
- L4 Soseska
- Lungene
- Narava, človek in nekaj vmes
- Novi Lokwicz
- Novi raj v Novem mestu
- Onkraj gozda
- Razstava
- Rebus
- stanujem, stanuješ, stanujemo
- V Jengi
- Vila Duo lineae
- Življenje na robu mesta
- Življenje v zamiku
- Fikfak
- Fikfak projekt
- Kombinirana soseska
- Kompozicija kraške vasi
- Kontekstualni razvoj Škofjeloških naselij
- Log nad Škofjo Loko
- Med mestom in podeželjem
- Med Savskimi ježami
- Na dosegu noge
- Ob obali reke Sore
- Skupnost na enem mestu
- Skupnost so-bivanja
- Soseska algoritem
- Soseska nad vodo
- Soseska zelenih potez
- Stičišče
- Ureditev Gradiške ulice v Straži
- Vrt za vogalom
- Zelena skupnost prihodnosti
- Fikfak – Juvančič
- Bivanje v zelenem
- Gremo na Barje
- Kompleks Sibirija
- Kreativni center ob Roški cesti
- Mestni železniški promet
- Ni barier na Barju
- Nova soseska ob Stožicah
- Novi začetki
- Oaza znotraj Sibirije
- Projekt Sibirija
- Sibirska prostranost
- Sibirski vrt
- Soseska Sibirija
- Soseska Sibirka
- Stanovanja sredi zelenja
- Študentsko naselje – Stožice
- Študentsko naselje Barje
- Tehnološki park Vič
- Urbana prenova ob Barjanki
- Urbano-ruralne Dolnice
- Vrtno mesto Stožice
- Zelene avenije v Stožicah
- Zelene Dolnice
- Filipič
- Analize urbanisti_Medvode, Škofja Loka, Kranj
- Beirut railway hub
- Delavnica rehabi(li)tacija podeželja
- Delavnica Slamniki
- Kamnitnik
- Kesa
- Medprostor medgeneracij
- MISLI IN ZAMISLI raziskava R3
- Obrtni park Trata
- PARK-iraj
- Pot ob Sori
- reconnecting the unconnected lands
- Regeneration, development and preservation of Donja Lastva
- SO-NARAVNO SO-BIVANJE raziskava R2
- Soseska Kodrov
- Soseska Med Vrtovi
- Soseska Medvode
- Soseska pod krošnjami
- Soseska Tepih
- Soseska Trakovi
- Soseska Vijuga
- Športni park Puštal
- Športni park Struga
- Središče Medvod
- Trajnostna soseska Med drevoredom
- Trajnostna soseska pahljača
- Trajnostna soseska Pljusk
- Urbano sotočje
- V sodelovanju z naravo
- Zasebno v skupnem
- Zaselki Škofje Loke
- Glažar
- 3 + 3
- 333
- A (R) TRIJ
- Analiza otoka Rab in Kamporskega polja
- CENTER ZA OTROKE IN MLADOSTNIKE MAS
- HOST – A
- JOŠT
- KOMPOZIT
- MED VALOVI
- MEDGENERACIJSKI OTOK POLJANE
- NOETOVA BARKA
- P – 350
- PROJEKT A
- PROJEKT DOTIK
- PROJEKT OAZA
- ROŠKI RING
- Salona 1
- ŠOLA IN REHABILITACIJSKI CENTER ZA OTROKE Z AVTIZMOM
- ŠTUDENTSKI DOM V ZELENJU GRAJSKEGA GRIČA
- TERMITNJAK
- TREEHOUSE
- URBANI ODDIH
- UTOPIJA 21. STOLETJA
- VILA ČIRA ČARA
- VRTEC OTRIJ
- ZAPOR UPRAVNO SREDIŠČE
- ZELENA OS
- Gregorski
- ADAPT_1
- ADAPT_10
- ADAPT_11
- ADAPT_12
- ADAPT_13
- ADAPT_14
- ADAPT_15
- ADAPT_16
- ADAPT_17
- ADAPT_18
- ADAPT_19
- ADAPT_2
- ADAPT_20
- ADAPT_21
- ADAPT_22
- ADAPT_23
- ADAPT_3
- ADAPT_4
- ADAPT_5
- ADAPT_6
- ADAPT_7
- ADAPT_8
- Celostna šola
- Delodom
- Hibridna šola
- Hiša galerija
- Hiša priložnosti
- Lepota lahkega
- Modularna šola
- N_DISAPPEARING TOWER
- N_EMBRACING THE VOID
- N_FRACTURE
- N_ISLANDIJA
- N_PROSTORKAMNINA
- N_TUJEK
- O!
- Odprta šola
- Prehodna šola
- Prilagodljiv dom
- Prostor vmes
- Prule Bauhaus
- RazGIBana šola
- Skupen prostor = skupna znanja
- Šola kontroliranega tveganja
- Šola na igrišču
- Šolski trg
- Sončnica
- Tradicija pod mestno lipo
- Youth home
- Ifko
- Joint Design Studio – Zupančič T., Novljan, Robinson
- The Institute for Integrative Learning: Generative Ruins
- The Institute for Integrative Learning: Moving through Knowledge
- The Institute for Integrative Learning: The Frame
- The Southern Threshold: Port-osity
- The Southern Threshold: The Loop 1
- The Southern Threshold: The Loop 2
- The Southern Threshold: Through the Frame
- Juvančič
- Krušec
- Agrarni center
- Analiza: Demografija
- Analiza: Drava
- Analiza: Gibko – trdno
- Analiza: Promet
- Analiza: Samooskrba
- Analiza: Zgrešeni stiki
- Arheoloski muzej
- Dom starejših občanov
- Garazna hisa
- Glasbena šola
- Ko parkirišče postane dom
- Material: Armatura
- Material: Beton
- Material: Ilovica
- Material: Kamen
- Material: Les
- Material: Opeka
- Material: Steklo
- Material: Tekstil
- Med vinom in arheologijo
- Naselje Opekarna
- Nova veleblagovnica
- Novi most
- Novo zivljenje obrti
- Obrtni center Koteks
- Ornitoloski center
- Program: Hiša za izolacijo na polju
- Program: Hiša za izolacijo na vodi
- Program: Hiša za izolacijo ob gozdnem robu
- Program: Hiša za izolacijo ob morju
- Program: Hiša za izolacijo v gorah
- Program: Hiša za izolacijo v gradu
- Program: Hiša za izolacijo v parku
- Prostor: Drevo
- Prostor: Gozd
- Prostor: Jama
- Prostor: Morje
- Prostor: Obala
- Prostor: Park
- Prostor: Potok
- Prostor: Terasa
- Samooskrbni center
- Stanovanjsko naselje
- Umetniški center
- Veslaski center
- Vrtec med zidovi
- Vrtna stanovanja
- Wine experience
- Perović
- Planišček
- #20 The Bailey House
- Artikulacija praznine
- Balkon za Hrastnik
- Beevanje
- CSH 1950, Raphael Soriano
- Dom starejših občanov Hrastnik
- Družinske terase
- Eames house
- Frank House
- Hrastnik
- Hrastnik s pogledom
- Hrastniška terasa
- Knjižnica za vse
- Korak za korakom
- Majhne hiše velikih teras
- Med dnevno in mojo sobo je?
- Metamorfoza prostora
- Naselje med vrtički in drevesi
- Objem generacij
- Od igre do umetnosti
- Od rudarske do umetniške kolonije
- Omrežje za skupnost
- Plasti časa, kraja in ljudi
- Pospravljeno stanovanje
- Prostor med prostori
- Rastlinjak zabave
- Razglednica
- Razvoj stanovanjske gradnje v Zasavju
- Rdeča nit zgodovine
- Skate park 360°
- Stahl house
- Stano-panj-e
- Stanovanja z zelenimi vrtovi
- Stanovanjske kolonije v Sloveniji
- Stanovanjsko zadruznistvo – vzporednice s svetom
- Stanovanjsko zadružništvo in samoorganizirana gradnja v Sloveniji
- Študentski skelet
- Terase na vrstnih hišah
- Terase visečih vrtov
- Tihi posegi v obstoječe
- Vrtec Hrastiček
- West House
- Zelena obzorja
- Zelene terase nad Hrastnikom
- Zgodovina delavskega gibanja
- Zgodovina Premogovništva
- Zgodovina Zasavja
- Zgubanka
- Zimzelene hiše
- Živeti z naravo
- Življenje med mestom in zvezdami
- Življenje na terasi
- Prinčič
- A Green Shape
- Atrijski hotel v zelenju
- Beehive
- Biološki center
- Delovne kocke
- Hiša barv
- Kolodvorska promenada
- Križišče barv
- Kubusi transparentnih pogledov
- LookOut Offices
- Mladinska knjižnica
- Potopljeno v zeleno
- Povezovanje z vodnim stolpom
- Stanovanja 3-krak
- Steklena veja
- Študentska ulica
- The ICNG
- Tristena hiša
- Urbana revitalizacija Rejčeve in Erjavčeve ulice
- Zeleno ogledalo
- Sadar
- 0_Aškerčeva ploščad – predloga
- Arheologija
- Cona glasbe in svobodnih idej
- Emonski informacijski center
- Galerija v parku
- Glasbena hiša z vrtom
- Hiša za glasbenika
- Hiša za raziskovalce
- IGrarije
- Kolodvorska
- Korona službe
- Lego kotički
- Mestna delavnica
- Mestna kavarna
- Mestni ateljeji
- Modularne tribune
- Nova Kiparna
- Pasaža CoV-2
- Past Forward >< Trg republike
- Paviljon z revijami
- Paviljon za cvetličarno
- Paviljon za druženje
- Paviljon za eksperimente
- Paviljon za knjižnico
- Paviljon za poslušanje
- Preoblikovanje kareja Mirje
- Prodajna galerija NAMA
- Raziskovalna platforma Mafija
- Razstival samostojnosti
- Rehabilitacija podeželja
- Skupnost in Skupno življenje
- Sobivanje s kulturo
- Sodelovalnica Lepi pot
- Soseska Parkplet
- Športna garaža
- SS-base-projekt
- Triangulum
- Slak
- studio Hudnik
- Urbanistična zasnova premostitev reke Savinje v Celju
- Vodopivec
- 2021 CHURCH
- ALTERNATIVNA RABA
- ALTERNATIVNO REŠEVANJE STANOVANJSKE PROBLEMATIKE MLADIH
- Breznica
- CENTER ZA SODOBNO RAZISKOVALNO UMETNOST
- ČUDNA HIŠA
- ENA
- FAKULTETA V NARAVI
- HIBRID ŽIVLJENJA
- Hiša 4IH KOTOV
- HIŠA GRAND CONFORT
- Hiša TULIP
- Kontrast 1:0
- KORAK V NOVO PRIHODNOST
- LEBDENJE
- LEBDENJE
- MOJE IDEALNO DELOVNO OKOLJE
- NA KAVI Z UMETNOSTJO
- NE POZABI NAME
- NEKJE VMES
- ODMIK V ODTIS
- PARK ing
- PRILAGODLJIVO BIVANJE
- Prvi let
- RAK – TAK
- ROLLER COASTER ZNANJA
- RUŠITVI NAMENJEN OBJEKT V ULICO POD ENO STREHO
- SOSESKA V MALEM
- SPREHOD KOT OBLIKA ZDRAVLJENJA
- SPREMENLJIVA SOSESKA
- URBANI ZBIRNI CENTER
- V ISKANJU SKUPNOSTI / STIČIŠČE KULTUR
- VEČNAMENSKA STAVBA
- ZIDAKE V BARAKE!
- ŽIVLJENJE NA NEBU
- Žnidaršič
- Alpicenter
- Arterije mesta
- Arterije mesta
- center center
- EKSOCITOZA
- gibanje z ulico
- interverza
- kreacija respiracije
- kulturni inkubator
- linula
- magnituda povezovanj
- matične celice
- med dvema svetovoma
- med oblaki
- mestna igra
- mesto kot atmosfera_osvetlitev
- mesto kot atmosfera_program
- mesto kot geografija_morfologija
- mesto kot geografija_veter_hrup
- mesto kot infrastruktura_promet
- mesto kot kontinuiteta bivanja_demografija
- mesto kot kontinuiteta bivanja_plasti mesta
- mesto kot prostor narave_mestna favna
- mesto kot prostor narave_vegetacija
- metalmorfoza
- ministrstvo za vse
- nadrast
- naprej v preteklost
- neStabilnost časa
- novo poglavje
- peskovnik
- popotresni rob
- potresa ni
- prepustnica
- prepustnica
- prostor zgodb
- reciklirana vizija
- revizija idej
- tališče
- Tendom
- tranzitor
- urbano dvorišče
- vzpon
- zelena nad vsem
- zeleni hodnik
- Zorc
- 3 prvine
- Arhitektura, ki (o)zdravi
- Bežigrad – Brinje
- Bežigrad – BS3
- Bežigrad – Gospodarsko razstavišče
- Bežigrad – Industrijska cona
- Bežigrad – Južni Bežigrad
- Bežigrad – Kardeljeva ploščad
- Bežigrad – Petrol
- Bežigrad – Plava Laguna
- Bežigrad – Plečnikov stadion
- Bežigrad – Savsko naselje
- Bežigrad – Soča
- Bežigrad – Tiskarna
- Bežigrad – Zupančičeva jama
- Bivanje v krošnji
- Dron pozvoni samo dvakrat
- Eksperiment Brinje 1
- Gora
- Grafenauerjev trg
- ID generator
- Koncert na parkirišču
- Lokalna hrana za vogalom
- Mali zigurati
- Modrost in mladost
- Nadstrešnica kolesnica
- Pod jadri
- Pod svobodno streho
- Pod zeleno streho
- Sestavljanka
- Sito motečih dejavnikov
- Struktura-3
- Trakovi
- Upside Down
- Vija vaja
- Vsi na ulico!
- Zanka
- Zorec
- 1letnik: Atrij3drevo
- BREZMEJNOST GOZDA
- BREZMEJNOST HORIZONTA
- ČEZ TIRE V VRT – oživljanje območja ob železnici na Studencih
- DRAVSKI LOFTI – revitalizacija opuščene industrijske hale MTT na Melju
- FRAGMENTI ATELJEJA
- GEOMETRIJA BIVANJA
- HELENA IN IVAN
- HIŠA = MESTO
- HIŠA PLASTNICA – kopališče ob studencu na Studencih
- ISKANJA
- KJER SE MESTO SREČA Z NARAVO – Obuditev stare Meljske komende
- Koroški kolodvor
- KROG
- KUBIK
- Mariborska tekstilna tovarna – elementi
- Mariborska tekstilna tovarna – objekti
- Mariborska tekstilna tovarna – praznine
- MED BALVANI
- MED STUDENCEM IN DRAVO – kopališče ob studencu na Studencih
- Meljska komenda
- MODULARNI STUDENCI – preplet bivanja in javnih površin
- NA POBREŽJU SE PA KOPAMO – Javno kopališče na Pobrežju
- NA TERASAH – kopališče pod Meljskim hribom
- NEOTIPLJIVI SVET
- NOVA PLAST BIVANJA – revitalizacija opuščene industrijske hale MTT na Melju
- NOVI HORIZONT MESTA – stanovanjska soseska nad opuščeno gradbiščno jamo centra MAKS na Studencih
- NOVO SRCE STUDENCEV – akademija za umetnost
- OD INDUSTRIJE DO DRAVE – Kulturni center kot del revitalizacije Melja
- OD VZHODA DO ZAHODA – Regeneracija starega vaškega jedra Studencev
- ODPRTA HIŠA
- ODPRTA ŠOLA
- ODPRTOST STRUKTURE
- Odsev vode v mestu
- OKOLI VRTIČKOV – Stanovanjska soseska v opuščeni tovarni Marko Rosner na Melju
- OSVOBODITEV OBJEKTA – BREZMEJNOST HORIZONTALNEGA PROSTORA
- OSVOBODITEV OBJEKTA – BREZMEJNOST VERTIKALNEGA PROSTORA
- OUT OF THE BOX
- P + R: v park in se pelji – prometno središče Maribor
- PLASTOVITOST PROSTORA
- PO ŽIVLJENJE, MED ZELENJE, NA BALKON – ureditev območja nekdanje carinarnice na Melju
- PODOBE IN ZGODBE
- POGLED POD VALOVI – kopališče na Melju
- PREPLET SPOMINA IN NOVEGA ŽIVLJENJA – ureditev območja nekdanje carinarnice na Melju
- PROSTOR ZA VSE
- Remiza
- Rosnerjeve tovarne
- Ruška cesta in staro vaško jedro Studencev
- Stroji in voda
- TAMov blok – kvalitete stanovanjskega bivanja
- Topografija in morfologija Melja
- TRI HIŠE
- UJETI POGLED
- UMETNOST BRAZD – stanovanjsko naselje vrstnih hiš
- V KROŠNJI
- VALOVANJE – Šola za prehransko samooskrbo v opuščeni tovarni Marko Rosner na Melju
- VPOGLED V BREZMEJNOST JAPONSKE SODOBNE ARHITEKTURE
- VPOGLED V BREZMEJNOST JAPONSKE TRADICIONALNE ARHITEKTURE
- VSE SE ZAČNE NA VZHODU – Kopališče na Melju
- Vurnikova delavska kolonija
- Z VLAKOM V VAKUUM – Stanovanjska soseska Studenci
- Železničarska kolonija
- ZGODBA POZABLJENIH ODMEVOV – Akademija za teater in balet
- ŽIVETI ZA KROŠNJAMI – stanovanjska soseska na Studencih
- Zupančič D.